Д-р Бозаджиева работи като педиатър в “Отделението по интензивно лечение на деца от 0-18 години” към Специализирана болница за активно лечение на деца “проф. Иван Митев”. Вече две седмици тя е в Southampton University Hospital, Великобритания, където тя 4 седмици ще бъде клиничен наблюдател в детската реанимация.
За д-р Бозаджиева чуждестранният опит е неизменна част от подобряване на качеството на грижата на пациентите. Интересът на лекарката е насочен към усъвършенстване на алгоритмите за диагностика и лечение на спешните състояния в педиатрията, както и приложение на съвременни методи на дихателно подпомагане, бъбречно-заместителна терапия.
Д-р Бозаджиева започва работа в Педиатрията през 2019 година, в края на 2023 година успешно полага държавен изпит за придобиване на специалност по педиатрия. От 2021 година е асистент към Катедра педиатрия, Медицински университет – София, където преподава спешни състояния в педиатрията на български и англоговорящи студенти по медицина. Работи активно по докторантура.
Фонд „Лекари на бъдещето“ искрено желае успех на д-р Бозаджиева и с нетърпение очакваме разказите й за работата в лондонската болница и как стажът й ще повлияе за подобряване на грижата за малките пациенти в България.
Фондът планира през 2025 да помогне на още 4 лекари да получат ценен опит в чужбина, а българските им пациенти – най-съвременна грижа. За целта продължаваме набирането на средства:
Можете да дарите на:
На номер 17 777 с текст DMS LEKARI
През платформата benevity – ако сте служител на компания с регистриран профил в платформата
Фонд “Лекари на бъдещето” е създаден през 2024 година от Фондация BCause, фондация Майко Мила и инициативен комитет от граждани и медицински специалисти като програма за млади лекари-педиатри. Целта на фонда е повишаване на нивото на педиатричната помощ в България, като позволява на младите лекари да натрупат ценен професионален опит в лечебни заведения в чужбина, който да пренесат на местна почва.